About James Carlton

Read All Posts By James Carlton

10 thoughts on “How to educate the children meaningfully? | Jana Nováčková | TEDxPragueED

 1. preboha to tej pani nemohli dat nejaku ''podpornu stolicku aby tak nedychcala? .. ti mladi tam z nej mali prdel ..uchychtavali sa … no hruza … celkovo to vzalo na vaznosti tematu

 2. Děkuji Vám, toto jsou silná slova jak v neskutečností školství, které popisují, tak tím, že jsou pravdivá. Mám totožné zkušenosti.
  Ptám se,.. když zároveň existuje něco, co by člověk mohl označit za omyl a přesto to funguje, proč to zůstává nezměněno? Když mnohé poukazuje snad dostatečně na to, že je zde něco špatně. Pokládáte otázku, „kdo má řídit učeni?“ Kterou se zaobírám již od páté třídy. Dávno jsem si odpovědela, a zatím, mě nikdo a nic nepřesvědčil o opaku. A to, že tím, kdo to zvládne toto určení nejlépe jsem já, a tím i ostatní, kteří o to stojí – kteří stojí o to se vzdělávat, vždyť na světě je tolik věcí! Jak jen někdo nemůže předpokládat, že mám zájem? A i když né každý, tak alespoň někteří. Proč pak zde není ta možnost? Žádná možnost?
  Do práce lidé chodí, aby získali peníze. Několik tisíc si vydělají různými činnostmi, i sedavá zaměstnání se platí. Ale když lidé, žáci, studenti, sedí ve škole, peníze nejsou tím, co je čeká na konci, pro co tam jsou. Znalosti, vědomosti a dovednosti, nové zkušenosti jsou tím, pro co zde jezdí pět dní v týdnu. Týden má sedm dní, když odečteme pět zbývá číslo dvě, to je počet dní, které jsou jen na samostatném člověku, žáku, studentovi, jak svůj čas využije. A když se stane, že někdo v těchto dnech využije svůj čas na maximum. Lépe než ve škole, několika násobně, a ještě se při tom nenudí! Osobně jsem "ranní ptáče", ale den ve škole, mi možnost studia v tuto dení dobu vezme. Možná si ve škole myslí, že jí nahradí, ale to se mýlí, neskutečně se mýlí.
  Dokonalé, a perfektní! Proč se s tím nic neděje? Přemýšlení o školství a dozvídání se víc o školství mě uvádí do depresí. Letos ve škole končím. A již se nevracím. Je to na mě příliš absurdity najednou. Škola je paradox, život je komedie.
  Úžasná přednáška. Ještě jednou Vám děkuji, to, že jsou zde lidé jako vy, že nejsou všichni vůči tomu, co je nám předhazováno jako samozřejmost slepí. To mi dodává pocit vzpoury a zároveň klidu, že nejsem sama, která to vidí.

 3. Úcta k odlišnostem je stejný nesmysl jako úcta k rozinkové vánočce. Odlišnosti lze do jisté míry respektovat, ne uctívat.

 4. "Jsou kluci který dělají učitelům potíže, ty ještě vygumovaní nejsou". Tedy v překladu, je v pořádku vážit si repetenta jež pohrdá autoritami, vyrušuje v hodinách a má poruchy chování a současně pohrdat těmi co nevyrušují a dávají v hodině pozor… 😀 Ta paní to má opravdu nalajnované.

 5. Takže ten, kdo si uvědomuje, že některé věci dělat musí a má nějaké povinnosti, je vygumovanej. Aha :-). Vlastně ten unschooling je to, jak jsou vzdělávány děti v afrických nebo indiánských kmenech, nejsem si úplně jistá, jestlii je to ten vor, ke kterému bychom se měli upínat.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *